29 Mart 2013 Cuma

Lycoris TurkiyePlasenta Nedir?

Plasenta Nedir
Plasenta, hamilelik sürecinde anne rahmi içerisinde gelişen hiper damar dokusuna sahip süngerimsi yuvarlak formu ile fetüs için gerekli çeşitli besinler ve immünolojik maddeler sağlayan geçici bir organdır.

Plasenta Bileşenleri ve Kullanım Alanları
Plasenta bileşenleri büyük oranda 2 gruba ayrılırlar; birinci grup temel amino asitler, ikinci grup ise aktif maddeler içerir.Birinci grup temel amino asitler toplam plasenta bileşen oranı içerisinde %83, aktif maddeler ise %17 orana sahiptirler.Plasenta içerisinde yaklaşık 17 farklı amino asit türü içeren amino asit grubu dermokozmetik madde olarak kullanıldığında aşağıdaki fonksiyonlara sahiptirler.

Fonksiyon ve Faydaları
·         Melanin granül üretimini teşvik eden bir enzim olan tirozinaz aktivasyonunu engelleyerek melanin pigmentleri içeren hücrelerin boşaltımını sağlar, dolayısıyla ciltte olası lekelenmeyi önler.
·         Doku metabolizmasına sağladığı aktivasyonla yağ bezlerinin işlevini arttırarak devamlılığı gereken sebum salgısını düzenler ve kırışıklıkları giderir.
·         Kolajen, elastin ve hyalüronik asit üretimi ile hücreleri yenileyerek sarkıkları önleme etkisinin yanında kas takviyesi ile birlikte cilt ve dokulara yenilik ve elastikiyet sağlar.Bu ürünlere sahip olmak için;
sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Twitterdan takip etmek için;
Facebooktan takip etmek için;

3 yorum:

 1. e plesentayı nasıl tedarik ediyorlar? ham madde kaynağı belli ki doğum yapan kadınlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bilgileri sitesinden temin etsek daha doğru olur:) genelde atlardan alıyorlar:))

   Sil
 2. İğrençleştik biraz yahu. Hangi krem 20 yaşında gösterebilir 40 yaşında bir insanı ? işe yaramayacağını bile bile ( işe yarayacak olsa da) plesenta içeren bir ürünü nasıl kullanabiliyorlar anlamadım.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...