13 Aralık 2013 Cuma

Konuk Yazarım->7-24 Makyaj

Güzel bir cuma gününden herkese merhabalar!
Bugünki konuk yazarım 7-24 makyaj'ın güzel sahibesi Aysel. ilk blogumu açtığımda izlemeye aldığım ve halada severek takip ettiğim, okuduğum bir blog ayrıca, bana blog aleminde en büyük desteği de veren canım arkadaşım:). O yüzden kendisine çok çok teşekkür ederim:) Bakalım bizimle neler paylaşmış?

Merhabalar!
Blog yazarlığına başlamam sanırım oldukça klasik; üniversiteden sonra boşluğa düşen insanın makyaj videolarını izleyip biranda aydınlanması! o sıralarda canım çok sıkıldığı için sırf kendimi oyalamak için açtığım blogum şuanda benim için tam bir alışkanlık oldu.Makyaj yapmayı bildiğimi söyleyemem hatta ''tam'' anlamıyla makyaja ilk başladığım zamanlardaki fotoğraflarıma bakınca ağlayasım geliyor, hala hiç bir iddiam yok, bilmem kaç kez söyledim ama ben sadece kozmetiği seven bir blog yazarıyım, ürünler hakkında uzman değilim, makyaj artisti değilim.
Flormar'ın Lights of Flower koleksiyonunu Mayıs ayında blogumda incelemiştim, şimdi aynı seriden iki farklı ruju tanıtacağım;
LF35 ve LF32.


LF35 -keşke Flormar bunlara isim verse- , lila, pembe mor karışımı bir renk, bu karışımdan şüphesiz lilalık ağır basıyor (rengi gördüğünüzde cidden tanımlamanın zor olduğunu anlayacaksınız) dudağınızın rengi açıksa sizde lilamsı duracağı gibi benim kırmızıya dönük koyu dudaklarda renk mora çalıyor, yani kullanması cesaret isteyen bir ton.Peki nasıl kullanırım ben bu ruju? gözler siyah smokey halde yanaklar çok hafif doğal tonda allıkla kombinleyebilirim, tabi ki günlük hayatta bu renge ben bile cesaret edemem.


İkinci rujum ise LF32 nude rujlara takık haldeyim, gel gelelim istediğim nude'u bulamıyorum, Flormar'ın yaptığı indirimle 3,5 liraya gelen bu ruju tabi ki kaçırmak istemedim.
Ton olarak kahverengiye dönük bir renk, dudağı bir kapatıcı gibi kaplıyor, ben fondöteni uyguladıktan sonra sürdüğümde cildimle benzer bir ton çıktığını fark ettim.Sonuç ölü dudaklar değil ama soluk olduğu kesin, ben yoğun göz makyajlarımda soluk dudakları seviyorum, herkes sevmez normaldir, bazı günler daha canlı bir görüntü istiyorsam, şeftali ve pembe rujlarla karıştırdığımda çıkan sonucun daha güzel olduğunu fark ettim, bu renkleri karıştırıp fotoğrafını çekip ilgili makamlara iletmek istiyorum, belki böyle bir renk üretirler diye:)


Renk tanımlamalarından sonra gelelim özelliklere;

*Denediğim bu rujlar mat yapıda.

*Nemli bir bitişleri yok. (Önceden denediğim pembe olan yarı mat ve hafif nemliydi, demek ki renkten renge değişebiliyor.)


*Dudaklarım kuru/çatlak değilse pütürlü bir görüntü çıkmıyor, dudaklarınız sorunluysa peeling yapmanızı ya da öncesinde lipbalm kullanmanızı tavsiye ederim.

Genel olarak fiyatlarına göre oldukça başarılı olduklarını düşünüyorum, hala indirim var mı bilmiyorum ama varsa kaçırmayın.

Sevgili Merve'ye beni blogunda konuk ettiği için teşekkür eder, hepinize sevgilerimi yollarım.
3 yorum:

 1. This is http://pengobataanasamurat.wordpress.com/ cool post and i enjoy to read this post. your blog is fantastic and you have good staff in your blog. nice sharing http://obatiasamlambung.blogspot.com/ keep it up

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel sözler söylemişsin canım yaa, ben de kendi adıma beni konuk ettğin için tekrardan teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım benim her zaman geçerli fikirlerim:) ben seni ağırlamaktan çok keyif aldım:))

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...